Anunt privind stabilirea de masuri in vederea limitarii riscului de contaminare cu COVID – 19

1.Incepand cu data de 11 martie 2020 si pana la data de 20 martie 2020 inclusiv, cu posibilitatea prelungirii, se suspenda activitatea cu publicul in cadrul Primariei orasului Nucet.

2. Activitatea de relatii cu publicul pentru persoane fizice si juridice se va desfasura numai prin corespondenta postala sau electronica.

3. Incepand cu data de 11 martie 2020 si pana in data de 20 martie 2020 inclusiv, cu posibilitatea prelungirii, se suspenda audientele din cadrul Primariei orasului Nucet.

4. Incepand cu data de 11 martie 2020 se suspenda conventiile de practica incheiate cu institutiile de invatamant pana la data de 20 martie 2020 inclusiv, cu posibilitatea prelungirii.

5. Incepand cu data de 11 martie 2020 se suspenda desfasurarea tuturor comisiilor/ comisiilor tehnice sau orice alte activitati care implica interactiunea cu persoanele din exteriorul Primariei orasului Nucet pana la data de 20 martie 2020 inclusiv, cu posibilitatea prelungirii.

6. Se recomanda organismelor prestatoare de servicii publice si de utilitate publica de interes local sa ia masuri de prevenire in scopul asigurarii sanatatii lucratorilor acestora.

Actualizare – 13 martie 2020:

1. Programul Primariei orasului Nucet, ramane acelasi respectiv, de la ora 8,00 pana la ora 16,00, zilnic de luni pana vineri.

2. Pentru a se evita aglomeratia, in incinta cladirii Primariei orasului Nucet vor fi lasate sa intre cate 2(doua) persoane la biroul impozite si taxe, registru agricol, dar numai dupa efectuarea dezinfectiei fiecarui cetatean cu dezinfectantul existent la intrare.

3. Incepand cu data de 13 martie 2020 pana la data de 20 martie 2020, cu posibilitatea de prelungire in functie de evolutia situatiei, se suspenda audientele in cadrul Primariei orasului Nucet.

4. Informatiile necesare se vor obtine la tel. 0259339422 sau pe adresa de email a primariei.

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -